2. Spotkanie z cyklu “Słuchanie według nadziei Tischnera”

Zapraszamy Rodziny i Pracowników naszego Hospicjum  na 2. spotkanie w ramach cyklu “Słuchanie według nadziei Tischnera”. Gościem najbliższego spotkania będzie ks. dr. Miłosz Hołda, a tematem jego najnowsza książka pt. “Głos ukrytego Boga”.

Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze KHD na ul. Różanej 11/1. Na zgłoszenia mailowe czekamy do 4 kwietnia (czwartek) – prosimy pisać na adres: [email protected]

Na miejscu będzie można zakupić książkę “Głos ukrytego Boga”.

O czym jest książka?

Fragment wprowadzenia: Mówi się, że sumienie jest głosem Boga, czasem jednak trudno ten głos usłyszeć i zrozumieć. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że Bóg, który mówi przez sumienie, jest «Bogiem ukrytym». Sumienie to uprzywilejowany sposób, w jaki mamy do Niego dostęp. Dopiero gdy weźmiemy to pod uwagę, zacznie się przed nami rozjaśniać niezwykła tajemniczość tego fenomenu i odkrywać jego prawdziwa wartość. 

Ślady działania „ukrytego Boga” Miłosz Hołda odnajduje w myśli filozoficznej Martina Heideggera i teologii Karla Rahnera. Ich analizy fenomenu sumienia prowadzą nas do Tajemnicy. Wierność sumieniu jest bowiem ostatecznie wiernością Tajemnicy, a zarazem jedynym wymiarem, w którym spotykają się ludzie szukający prawdy. Nie dzielą się już oni na wierzących i niewierzących, lecz na posłusznych i nieposłusznych sumieniu, wrażliwych i niewrażliwych na obecność Tajemnicy.

O Autorze:

ks. dr Miłosz Hołda – filozof i publicysta, adiunkt Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W swoich pracach naukowych oprócz filozofii człowieka zajmuje się m.in. teologią filozoficzną i relacją między nauką i wiarą. Za rozprawę doktorską Epistemologiczne argumenty za istnieniem Boga. Próba teistycznego uprawomocnienia poznawczych roszczeń nauki (wydana pt. Teistyczne podstawy nauki, Tarnów 2014) otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Prowadzi stronę internetową W drodze do Światła, na której codziennie komentuje Ewangelię.

Głos ukrytego Boga – okładka książki

 

/fot. i tekst: wydawnictwowam.pl/

 


Podobne artykuły: