Hospicjum Perinatalne – kontakt telefoniczny

Monika Bartuś tel. 663 814 008

Justyna Kaczmarska tel. 663 814 009

Adres: ul. Różana 11/1, Kraków (spotkania po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Dyżur psychologa w hospicjum perinatalnym przeznaczony jest dla Rodziców oczekujących narodzin dziecka, które otrzymało niekorzystną diagnozę nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Konsultacje psychologiczne są bezpłatne i niezobowiązujące. Umówienie się na spotkanie nie jest równoznaczne z przyjęciem do hospicjum. Daje ono okazję do przedyskutowania możliwych rozwiązań oraz zorientowania się, jak wygląda i na czym polega wsparcie udzielane rodzinie i dziecku w ramach hospicjum perinatalnego. Nade wszystko jest okazją do bycia razem z kimś i dzielenia z kimś emocji, myśli, planów, związanych z niekorzystną diagnozą nienarodzonego dziecka.

Jeśli Rodzice są zdecydowani na współpracę z hospicjum perinatalnym lub podejmują taką decyzję po konsultacjach psychologicznych, odbywa się konsultacja medyczna, która pozwala na zakwalifikowanie rodziny do opieki perinatalnej.

W ramach hospicjum możliwe są różne formy wsparcia: medyczne, psychologiczne, duchowe, i inne, w zależności od potrzeb i aktualnej sytuacji rodziny i dziecka. Rodzice decydują, z których form wsparcia chcą skorzystać.

Opieka nad rodziną i dzieckiem w ramach hospicjum perinatalnego jest całkowicie bezpłatna.