Konsultacje psychologiczne

W ramach projektu rodzice oczekujący dziecka nieuleczalnie chorego, rodzice po stracie dziecka, rodzeństwo po stracie oraz podopieczni hospicjum wraz z rodzinami mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i wsparcia psychologicznego, łącznie 200 godzin konsultacji.

Konsultacji udzielały:

  • Mgr Monika Buczek – psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. Tytuł magistra psychologii uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła całościowe szkolenie psychoterapii w Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii. W Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. J.Tischnera koordynowała działania w hospicjum perinatalnym, a także pracowała z rodzicami chorych dzieci i z rodzicami po stracie.
  • Mgr Kinga Czechowicz-Drewniak – psycholog, psychoonkolog, obecnie w trakcie Całościowego Kursu Psychoterapii pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Cechnickiego atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu; na Oddziale Medycyny Paliatywnej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie, a także podczas wieloletniej współpracy z Kliniką Hematologii i Onkologii Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Na co dzień pracuje z Rodzicami, którzy zmagają się z przewlekłą, terminalną chorobą Dziecka. W ramach Hospicjum Perinatalnego wspiera Rodziców, którzy dowiedzieli się o nieuleczalnej chorobie swojego Dziecka w trakcie trwania ciąży. Prowadzi Grupy wsparcia dla Rodziców po stracie. Współpracuje z Instytutem Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów.
  • Mgr Katarzyna Nowak-Ledniowska – psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, absolwentka UJ i Całościowego Szkolenia z Psychoterapii przy Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie. Od 2009 roku związana z opieką paliatywno-hospicyjną w obszarze pracy z dzieckiem chorym terminalnie i jego rodziną.