Relacja z debaty o książce “Od zawsze jesteś przy mnie”

13 marca, dzień po 88. rocznicy urodzin Patrona naszej fundacji – ks. Józefa Tischnera – w biurze Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci odbyła się debata o książce autorstwa dr. Adama Hernasa, pt. “Od zawsze jesteś przy mnie – zarys fenomenologii bliskiego”.

W debacie uczestniczył Zarząd Fundacji oraz Pracownicy. Prezes Fundacji – pan Adam Cieśla – słowem wstępu przeczytał fragment wcześniejszej książki dr. Hernasa – “Człowiek poza istnieniem”, wydanej w 2011 r. Następnie autor książki wprowadził zgromadzonych w tematykę książki. W trakcie spotkania padały pytania od uczestników odnoszące się do tematu bliskości, więzi i relacji w odniesieniu do sytuacji, z jakimi można się zetknąć w codziennej pracy hospicyjnej.

Na zakończenie debaty Prezes Fundacji zaprosił wszystkich uczestników na kolejną debatę, która odbędzie się za miesiąc. Gościem spotkania będzie dr Miłosz Hołda, autor książki “Głos ukrytego Boga”, która na rynku wydawniczym ukaże się 26 marca.