Z okazji Dnia Ojca

 

Chcę być silny, jak mój tata
Nie bać się starszego brata.
Chcę być duży i odważny.
Być dla wszystkich bardzo ważny.
Umieć młotkiem przybić gwóźdź.
Sam na ryby z tatą pójść.
Pomóc tacie krawat wiązać.
I na siostrę się nie dąsać.
Kiedy auto się zepsuje,
Tata zawsze zreperuje.
Chcę jak tata wszystko umieć.
Dużo wiedzieć i rozumieć.

 
Kim jest Ojciec dla dziecka? Czasami wydawać by się mogło, że to matka jest najważniejszą osobą w życiu każdej małej istoty. Trudno się z tym nie zgodzić, bo to ona nosi je przez 9 miesięcy pod swoim sercem oraz najczęściej to ona opiekuje się nim nieprzerwanie przez pierwszy rok życia. A Ojciec? Co właściwie robi Ojciec i czym on się tak naprawdę zajmuje?

Rola ojca w rodzinie zmieniała się na przestrzeni dziejów i dawniej traktowana była jako element kultury. Surowy przedstawiciel gatunku dbający o materialny dobrobyt rodziny to był właśnie Ojciec. Współczesny Tata to jednak ktoś więcej niż opiekun Rodziny, co stanowi świadomą kwestię Jego wyboru. Widok spacerującego z wózkiem Ojca już nikogo nie dziwi. Matka otrzymuje pomoc w kwestii opieki nad dzieckiem i bynajmniej nie jest to ujma dla gatunku męskiego, a powód do dumy i satysfakcji. Główną siłą i motywacją do praktykowania ojcostwa są same dzieci – ich bezwarunkowa miłość i nieograniczone zaufanie popycha Ojców do własnego samodoskonalenia w tej dziedzinie.

Tato, jesteś ważny dla swojego dziecka! Nie jest w stanie zastąpić cię mama, dziadek ani babcia. Twoja rola jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju!

Tato, Twoje dziecko Cię kocha!

Z tej okazji jeszcze raz polecam artykuł o „Tacie doskonałym”, ojcu naszego Podopiecznego na naszej stronie.
 

Drogi Tato każdej córki i każdego syna, wszystkiego najlepszego!