Wieczór marzeń w ZOO 2019 – relacja

W piątek, 7 czerwca odbył się Wieczór marzeń w zoo, na który co roku Dyrekcja i Pracownicy krakowskiego ZOO zapraszają społeczność krakowskich hospicjów dla dzieci, by w ten sposób świętować z nimi Dzień Dziecka.

W tym roku nasze hospicjum reprezentowało prawie 100 osób – Dzieci z Rodzinami, Pracownicy oraz Wolontariusze. Gościnni i życzliwi Pracownicy ogrodu zoologicznego towarzyszyli wszystkim zwiedzającym na każdym kroku zapewniając dobrą atmosferę zwiedzania, które rozpoczęło się od orzeźwiającego poczęstunku. Wpierw udaliśmy się do słoni, potem każdy mógł dotknąć żółwia, węża i egzotyczne robaki. Następnie byliśmy świadkami spektakularnego karmienia fok uchatek, pingwinów czy żyraf. Odwiedziliśmy także tygrysa i małpy. Potem również my sami mogliśmy nakarmić zwierzęta w Mini ZOO. Od pani, która oprowadzała całą grupę od atrakcji do atrakcji, dowiedzieliśmy się wielu bardzo ciekawych faktów z życia poszczególnych zwierząt. Zwiedzanie zakończyło się tradycyjnie przy ognisku, w Lasku Wolskim.

Bardzo dziękujemy całej Dyrekcji oraz Pracownikom Ogrodu Zoologicznego w Krakowie za zaproszenie na ten niezwykły wieczór, na który nasi Podopieczni oczekują z dużą radością i który stał się już stałym czerwcowym punktem w naszym hospicyjnym kalendarzu. DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowego zwiedzania zoo, których autorem jest nasz wolontariusz – Emilian.


Podobne artykuły: