Związki naszego Hospicjum z Janem Pawłem II

 
Siedziba naszej Fundacji mieści się na ulicy Różanej 11 w pobliżu Rynku Dębnickiego w Krakowie. Jest to kamienica należąca kiedyś do Sługi Bożego Jana Tyranowskiego.
W tym miejscu odbywały się spotkania młodych, początkowo na modlitwę różańcową (m.in. w ramach Żywego Różańca), potem na czytanie Biblii i rozmowy o wierze. Uważał, że w człowieku tkwi głęboka religijność, której trzeba pozwolić się ujawnić.
Podczas II wojny światowej Tyranowski kontynuował spotkania w swoim mieszkaniu.
Po aresztowaniu salezjanów krakowskich, Tyranowski zaopiekował się młodzieżowymi grupami męskimi. W spotkaniach brał udział młody Karol Wojtyła. To dzięki Tyranowskiemu Wojtyła poznał mistykę Jana od Krzyża, a rok po jego śmierci obronił rozprawę doktorską na temat Zagadnienie wiary według św. Jana od Krzyża.

Późniejszy papież wspominał:

“Od niego nauczyłem się między innymi elementarnych metod pracy nad sobą, które
wyprzedziły to, co potem znalazłem w seminarium. Tyranowski, który sam kształtował
się na dziełach św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Jezusa, wprowadził mnie po raz
pierwszy w te niezwykłe, jak na mój ówczesny wiek, lektury.”

Dzięki pomocy prof. dr hab. Antoniego Dziatkowiaka nasze Hospicjum otrzymało 26 stycznia 2003 roku z Watykanu zegarek należący do Jana Pawła II. Został on sprzedany na aukcji, a pieniądze przeznaczone na zakup dwóch pierwszych aut marki Toyota Yaris, którymi mogliśmy dojeżdżać do domów naszych Podopiecznych.

1 maja 2011 delegacja Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci uczestniczyła w beatyfikacji Jana Pawła II podczas uroczystej Mszy Świętej na placu św. Piotra w Rzymie. Nabożeństwo prowadził papież Benedykt XVI, uroczystą mszę koncelebrowali kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z całego świata.