Wielka Nowenna za chorych i cierpiących. Dołącz do modlitwy

Już 2 lutego w sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii rozpocznie się Wielka Nowenna za chorych i źle się mających. Wciąż można złożyć swoje intencje.

Od 2 do 11 lutego 2024 r. w sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii, jak co roku, zostanie odprawiona Wielka Nowenna za chorych i źle się mających przed Światowym Dniem Chorego. Bardzo wielu z nas i naszych bliskich cierpi dziś na duszy i ciele z powodu grzechów, chorób, podeszłego wieku, osamotnienia czy lęku. Jezus, najlepszy Lekarz, jest wciąż obok nas i pragnie uwalniać nas z chorób i cierpienia – mówi kustosz sanktuarium, ks. Paweł Naumowicz MIC.

Nowenna rozpocznie się 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, Mszą św. o godz. 12.00 w sanktuarium na Mariankach w Górze Kalwarii (ul. Ojca Papczyńskiego 6). Codziennie, przez dziewięć dni, za poleconych chorych ofiarowane będą Msze św. o godz. 12.00 i następująca po nich modlitwa nowennowa.

Dziewięciodniową modlitwę zakończy Msza św. odprawiona w niedzielę 11 lutego o godz. 12.00, w Światowym Dniu Chorego. Podczas Eucharystii będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych, który nazywany jest także sakramentem uzdrowienia.

Jak można przekazać intencję?

Polecane intencje można przesłać do sanktuarium poprzez formularz na stronie sanktuarium,  lub listem na adres sanktuarium (Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego, ul. Ojca Papczyńskiego 6a, 05-530 Góra Kalwaria).

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć we Mszach św. sprawowanych u grobu św. o. Stanisława Papczyńskiego i modlitwach nowennowych będą mogły włączyć się duchowo, oglądając transmisję również na stronie sanktuarium.

Sanktuarium zachęca do trwania razem w modlitwie, aby za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes, Uzdrowienia Chorych oraz św. o. Stanisława Papczyńskiego „doświadczyć uzdrowienia i wsparcia Najlepszego Lekarza, naszego Pana Jezusa Chrystusa”.