Na Dzień Dziecka – życzenia

Drodzy nasi Podopieczni wraz z Rodzeństwem!

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam dużo radości!
Byście zawsze były otaczane miłością i troską, szacunkiem i czułością – by w trudniejszych momentach nie brakowało Wam pogody ducha i pewności, że zawsze jest obok ktoś, kto Was bardzo kocha.

Przy tej okazji chcemy podzielić się z Wami pewną anegdotą. Było to dawno, bo około 40 lat temu, w czasach, kiedy ksiądz Józef Tischner głosił kazania dla przedszkolaków w kościele pod wezwaniem Świętego Marka w Krakowie, przy ul. Sławkowskiej:

Ksiądz Józef opowiadał podczas kazania, że Pan Bóg stworzył wszystko, co nas otacza: żaby, zające, jelenie, misie… I tak wymieniał razem z dziećmi różne zwierzęta, a w końcu zapytał: „Które stworzenie udało się Panu Bogu najbardziej?”. Miał nadzieję, że dzieci powiedzą: „Człowiek”. Ale dzieci milczały. I wtedy ze środka kościoła wyszła mała dziewczynka, podeszła do mikrofonu i powiedziała: „Chyba ja”. Ludzie w kościele znowu się roześmieli, a dziewczynka się zawstydziła. Ale ksiądz ją pochwalił: „Bardzo dobrze powiedziałaś! Bo przecież jak człowiek nie wierzy, że się udał Panu Bogu, to jest mu smutno i źle, i nie chce mu się żyć. W oczach Pana Boga każdy z nas jest piękny i ważny, i udany”.*

Szczęśliwego Dnia Dziecka! 🙂

– Zespół Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci

 

 

*fragment pochodzi z tekstu pt. Tischner i dzieci (tischner.pl)

[fot.: pressfoto – www.freepik.com]