Korona Polskich Gór z pracownikiem naszego Hospicjum

Tomasz Zemsta-Piasecki, psycholog z Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, prywatnie mąż i tata 3 dzieci oraz ojciec po stracie, razem ze swoją całą rodziną od dnia 3 czerwca 2021 r. rozpoczyna zdobywanie 28 szczytów górskich – Koronę Gór Polski.

Korona Gór Polski ustanowiona została w 1997 roku, a tworzy ją 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać jej zdobywcą trzeba wejść na nie pokonując siłą własnych mięśni ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. Chętni do tego czynu powołali 13 grudnia 1997 r. Klub Zdobywców Korony Gór Polski, do którego należy ponad 60 tysięcy miłośników gór. Spośród nich godnością Zdobywcy szczyci się blisko 3000 osób.

Rodzina Zemsta-Piaseckich, realizując swój cel, pragnie promować ideę hospicjum domowego, a w szczególności Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera, które jako jedno z trzech organizacji tego typu w Krakowie i okolicy niesie pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzinom, rodzinom po stracie oraz rodzicom spodziewającym się dziecka z wadą letalną.

Zdobywanie szczytów będzie trwało 2 lata – sezon 2021 to szlaki mniej wymagające lub bliższe, natomiast sezon 2022 to te bardziej wymagające lub dalsze. Szacowane tempo wypraw obejmuje 1 szczyt w tygodniu, jednak ze względu na pogodę, pewnymi nie są ani poszczególne daty, ani kolejność.

Jeśli spotkacie na szlaku pięcioosobową rodzinę z widocznym logiem Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera zapraszamy do rozmowy z Tomaszem o idei hospicjum domowego oraz działalności Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci.

Relacja z wszystkich zdobytych szczytów znajdzie się na naszej stronie internetowej.

CZŁONKOWIE WYPRAWY:

• Józef Zemsta-Piasecki – ur. 16.01.2019, dzielny zdobywca górki w lesie Krzyszkowickim oraz Kopca Krakusa. Nie zniechęcają go niskie temperatury, mocny wiatr, ani zacinający deszcz. Prawdopodobnie większość szczytów zdobędzie
    w nosidełku turystycznym na plecach taty, gdyż uwielbia obierać kierunek inny niż pozostali członkowie zespołu.
  • Tymoteusz Zemsta-Piasecki – ur. 29.04.2013 już dwa tygodnie po swoich drugich urodzinach zdobył Łysicę, głównie na własnych nogach. W wieku 5 lat brał udział w pieszej pielgrzymce z Warszawy do Częstochowy, głównie na własnych nogach. Później zdobył jeszcze – już o własnych siłach – Szyndzielnię, Klimczok i Górę Żar.
  • Gabriel Zemsta-Piasecki – ur. 09.07.2011 Łysicę zdobył w wieku 3 lat i 10 miesięcy – całkowicie na własnych nogach. W wieku 7 lat brał udział w pieszej pielgrzymce z Warszawy do Częstochowy, całkowicie na własnych nogach. Później zdobył jeszcze Szyndzielnię, Klimczok i Górę Żar.
  • Katarzyna Zemsta-Piasecka – zdobyła wiele szczytów w Bieszczadach, Tatrach, na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Górach Świętokrzyskich.
  • Tomasz Zemsta-Piasecki – kierowca/ koordynator/ tragarz, zdobywał szczyty na Dolnym i Górnym Śląsku, w Pieninach, Górach Świętokrzyskich i Bieszczadach oraz Huà Shān (2160 m.n.p.m.) w Chinach.