II Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

1 czerwca 2019 r. w sobotę odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

“Pielgrzymka jest adresowana do wszystkich rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci, nienarodzone i narodzone, bez względu na wiek dziecka i okoliczności jego śmierci. Zmarłe dzieci pragniemy zawierzyć Bożemu Miłosierdziu, zwłaszcza te dzieci, które nie miały własnego pogrzebu. Na pielgrzymkę zapraszamy osieroconych rodziców, rodzeństwo i dziadków oraz wszystkie osoby dotknięte stratą dziecka.”

Program:
• godz. 12. 00 – rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice modlitwą Anioł Pański
Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. prof. Janusza Mastalskiego – biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej
• po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu

“Przywieź ze sobą kartę z imieniem swojego dziecka. Imiona dzieci zapisane na kartach będą złożone na ołtarzu i zostaną wpisane do Księgi Dzieci Utraconych w sanktuarium. Na miejscu otrzymasz akt zawierzenia dziecka Bożemu Miłosierdziu. Podczas aktu zawierzenia otrzymasz z paschału Płomień Miłosierdzia, symbolizujący Chrystusa Zmartwychwstałego, dlatego nie zapomnij o świecy.”

Wszyscy kapłani są zaproszeni do koncelebry Mszy św.

Organizatorem jest  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie wespół z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Wydarzeniu patronuje metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

Plakat wydarzenia:

 

[za: milosierdzie.pl]