Zostań przyjacielem gór – konkurs plastyczny dla dzieci

Góry niezależnie od pory roku są piękne. Zapraszają do siebie zielenią zboczy, dziką roślinnością, rozmaitymi pagórkami, tajemnymi ścieżkami i wyjątkową fauną, ale tylko wtedy, kiedy się je szanuje. Każdy powinien przestrzegać zasad, które pozwolą na symbiozę natury i człowieka. Od najmłodszych lat warto krzewić w dzieciach postawę proekologiczną, a także uczyć je jak bezpiecznie spędzać czas w górach.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieki 7-10 lat do reprezentowania Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. J. Tischnera w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zostań przyjacielem gór”, który ma na celu zwrócenie uwagi na mądre i bezpieczne przebywanie w górach oraz zadbanie o ich czystość.

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie pocztówki w kategorii Bezpieczni w górach lub Czyste góry i przesłanie jej w formie skanu lub dobrej jakości zdjęcia na adres [email protected] do dnia 26 marca 2021 r. Maksymalny format to A4.

Wśród wszystkich nadesłanych prac wybierzemy 3, które, oprócz nagród specjalnych, będą reprezentowały Krakowskie Hospicjum dla Dzieci w konkursie ogólnopolskim.

Zdobywca pierwszego miejsca konkursu ogólnopolskiego otrzyma bilety wstępu na Wieżę widokową wraz ze ścieżką edukacyjną w Krynicy-Zdrój, dla siebie oraz całej swojej klasy, tudzież naszych Podopiecznych i ich rodzeństwa. Ponadto prace laureatów zostaną wydrukowane i będzie można je nabyć w jednym z ośrodków narciarsko-rowerowych Grupy Pingwina (Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej oraz Kurza Góra na Mazurach).

Organizatorem konkursu jest Grupa Pingwina oraz Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych.

Zapraszamy do udziału również dzieci innej kategorii wiekowej – dla nich także nie zabraknie upominków!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!