Wakacje z Hospicjum – Wioski Świata – relacja

Dnia 12 sierpnia 2021 r. miało miejsce kolejne wyjście dzieci związanych z naszym Hospicjum z cyklu “Wakacje z Hospicjum” – tym razem odwiedziliśmy Park Edukacji Globalnej Wioski Świata – miejsce, które przeniosło nas w podróż po całym globie. Na powierzchni 3 hektarów zbudowano na ul. Tynieckiej w Krakowie wielkoformatową mapę świata, na której zlokalizowano budowle architektoniczne ukazujące sposób życia charakterystyczny dla mieszkańców konkretnej części kuli ziemskiej. 

Zobaczyliśmy tu zabudowania reprezentatywne dla wszystkich kontynentów świata, zwiedziliśmy chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, jurtę mongolską, igloo oraz wioskę afrykańską. W budowlach mogliśmy obejrzeć oryginalne stroje oraz przedmioty codziennego użytku ich mieszkańców. W parku znajdują się też inne atrakcje, jak na przykład plująca lama, wielbłąd oraz jak, którego można wydoić. 

Wizyta w tym parku to świetną zabawą dla młodszych jak i starszych, która pozwoliła uświadomić nam sobie, w jak trudnych warunkach żyją ludzie w innych zakątkach świata. Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na wsparcie salezjańskich misjonarzy, którzy wybudowali Park. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.