Wakacje z Hospicjum – Wawel – relacja

W dniu 29 lipca 2021 odbyło się drugie wyjście dzieci związanych z naszym Hospicjum w ramach akcji „Wakacje z Hospicjum”. Miejscem wakacyjnej przygody był Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, gdzie przeszliśmy dwiema ścieżkami tematycznymi: „Dzień jak co dzień na wawelskim wzgórzu” i „ Na dworze królowej Jadwigi”. Panie , które nas oprowadzały bardzo ciekawie opowiedziały o zwyczajach dnia codziennego króla i jego dworzan, o przysmakach kulinarnych wybranych królów, jak również o panującej modzie i detalach dobieranych do garderoby. Zwiedzane komnaty królewskie wprawiały nas w zachwyt swoim wystrojem. Dzieciom spodobała się sypialnia królewska z dość krótkim łożem i dowiedziały się, że powodem nie było to, iż król był niskiego wzrostu, ale fakt że spał w pozycji siedzącej. Również duże wrażenie zrobiło zwiedzanie zbrojowni z ilością kunsztownie  wykonanych mieczy, szpad, sztyletów, muszkietów, kuszy jak również zbroi rycerskiej. Imponujące było zobaczyć armaty różnej wielkości. Na końcu przygody z historią Zamku Królewskiego na Wawelu przeszliśmy się po ogrodach królewskich.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym obiadem w restauracji „U Pana Cogito”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego wyjścia: