Wakacje z Hospicjum – Wawel cz. 2 – relacja

W dniu 26 sierpnia 2021 r. odbyło się ostatnie spotkanie dzieci związanych z Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera z cyklu „Wakacje z Hospicjum”.

Całe wydarzenie obejmowało 4 wyjścia do znanych i lubianych miejsc kulturalnych na mapie Krakowa i zakończyło się na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach „Na dworze królowej Jadwigi” oraz „W utkanym ogrodzie”.

W związku z tematami spotkań zwiedziliśmy skarbiec królewski, poznaliśmy życie Królowej Jadwigi oraz oglądaliśmy najpiękniejsze werdiury z kolekcji arrasów króla Zygmunta Augusta. Bujna roślinność oraz mnogość zwierzęcych bohaterów przedstawione na tkaninach były zaproszeniem do Ogrodów Królewskich – gdzie udaliśmy się pod sam koniec naszego zwiedzania.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji wakacyjnej wszystkim uczestnikom oraz Wolontariuszom, którzy pomagali w opiece na dziećmi podczas spotkań.