Wakacje w Łopusznej

Od 28 czerwca do 16 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym Natanael w Łopusznej, rodzinnej wsi naszego Patrona, ks. Józefa Tischnera, przebywały Rodziny z naszego Hospicjum. Trzy turnusy podzielone między wymienione wyżej daty dostępne były dla zainteresowanych Rodzin związanych z Fundacją. Łącznie w wakacyjnym wypoczynku brało udział 15 Rodzin.

Do dyspozycji gości Natanaela były komfortowe pokoje o podwyższonym standardzie oraz pełne wyżywienie. Czas wolny należał w całości do dyspozycji Rodzin, można go było spożytkować według własnych preferencji – aktywnie, wśród malowniczej scenerii oraz górskich widoków lub leniwie, siedząc na tarasie i czytając książkę. Zapraszam do przeczytania relacji Rodzin z turnusu II oraz obejrzenia zdjęć z wyjazdu!

„W tym roku mimo ograniczeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną udało się wyjechać na wakacje Rodzin w Łopusznej. Z radością przyjechaliśmy wypocząć w urokliwym zakątku u podnóża gór.

Łopuszna przywitała nas piękną pogodą. Dzieci już pierwszego dnia wskoczyły do basenu rozpoczynając sezon wakacyjny. Kolejne dni upłynęły na zwiedzaniu okolicznych miejscowości i atrakcji.

Niektórzy z nas postanowili wybrać się na najwyższy szczyt Gorców: Turbacz. Dzięki licznym polanom i dobrej pogodzie była to niezwykle malownicza trasa. W kolejny dzień sprzyjająca aura pozwoliła nam pojechać na <<Przełom Białki>>, znajdujący się w pięknym otoczeniu gór i skał.

Wtorek spędziliśmy spacerując szlakami Rezerwatu Białej Wody w Pieninach, gdzie dużych jak i małych zachwycały przepływające potoki. W takim miejscu oscypek z żurawiną smakuje wyjątkowo!

Na środę dzieci czekały z niecierpliwością, gdyż wybraliśmy się do parku linowego w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Krościenku, które zapewniło dzieciom szereg niezapomnianych wrażeń. Następnie udaliśmy się do Szczawnicy na spacer promenadą wzdłuż potoku.

Udało się również zobaczyć zaporę w Czorsztynie oraz Wielką Krokiew w Zakopanem. Czas płynął nieubłaganie, w czwartek musieliśmy wracać już do domu, jednak wspólne wędrówki, świeże powietrze, przepiękne widoki a przede wszystkim bycie razem dostarczyły nam wspaniałych przeżyć.

 
Dziękujemy za mile spędzony czas!”

 
 
Galeria zdjęć z wyjazdu do Łopusznej:


 


Podobne artykuły: