„W naszych rodzinach – Króluj nam, Chryste!”. W niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, Kraków-Łagiewniki, 19 XI 2016

 

Tego dnia w Warszawie i Krakowie odbędą się Orszaki Jezusa Chrystusa Króla. Na placu Zamkowym ponowiony zostanie Jubileuszowy Akt Intronizacyjny.

W sobotę 19 listopada minie 6 lat od proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który został ogłoszony w 2016 roku w krakowskich Łagiewnikach z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP.

Rocznicowe obchody, zaplanowane na przypadającą 20 listopada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odbędą się przede wszystkim w Warszawie i Krakowie. Ich hasłem będzie wezwanie z Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego: „W naszych rodzinach – Króluj nam, Chryste!”.

Mszą św. w archikatedrze warszawskiej o godz. 12.30 rozpocznie się Orszak Jezusa Chrystusa Króla, który przejdzie Starym Rynkiem na plac Zamkowy, gdzie ponowiony zostanie Jubileuszowy Akt Intronizacyjny. Stamtąd uczestnicy przejdą na warszawską Pragę do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego.

Orszak odbędzie się także w Krakowie – po Mszy św. o godz. 12 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestnicy pochodu przejdą do pobliskiego sanktuarium św. Jana Pawła II.

Do tego, by przypadającą 20 listopada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wykorzystać do zawierzenia na nowo Jezusowi, zachęca także bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa.

Podkreśla, że w proklamowanym 6 lat temu Akcie „zobowiązaliśmy się podporządkować Mu wszystkie sfery naszego życia osobistego i społecznego. Wiemy jednak, że potrzeba wytężonej modlitwy i nieustannego wysiłku, aby zrealizować złożone wtedy przyrzeczenia”.

„W samą uroczystość odczytajmy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana” – zachęca bp Jamrozek. „Na nowo zawierzmy się Chrystusowi Królowi, trwając na modlitwie w świątyniach i w rodzinach. Prośmy o zgodę w naszej Ojczyźnie, o pokój na Ukrainie, o zwycięstwo dobra nad złem. Starajmy się przeżywać ten czas w stanie łaski uświęcającej, pojednani z Bogiem i z bliźnimi, aby skutecznie upraszać królowanie Jezusa na ziemi” – dodaje.

źródło: https://opoka.org.pl/