Teatr groteska online – propozycja dla najmłodszych

Już w tę sobotę i niedzielę widzowie będą mogli za darmo zobaczyć spektakl dla dzieci „Trzy świnki” autorstwa Adolfa Weltscheka na motywach historii Braci Grimm. Będzie on dostępny na kanale YouTube teatru.

Teatr Groteska, mimo trudnej sytuacji pandemii, wciąż znajduje nowe formy kontaktu ze swoimi widzami. W najbliższy weekend zainteresowani będą mieli możliwość obejrzeć przedstawienie „Trzy świnki”, oparty na dobrze znanej wszystkim opowieści Braci Grimm.

Spektakl w reżyserii Lecha Walickiego opowiada o trzech Świnkach, które nieświadome niebezpieczeństw wyruszają w drogę, by szukać swego miejsca w świecie. Tylko jedna ze świnek postanawia – zgodnie z radą Mamy – wybudować dla siebie domek. Wkrótce pojawia się zły Wilk, który podstępem postanawia Świnki zjeść. Bardzo szybko okazuje się, że opieszałe świnki będą musiały ponieść konsekwencje swojego lenistwa… Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy, a Świnki uczą się, że w gromadzie siła!

Niezwykle barwny i żywiołowy spektakl został zrealizowany w konwencji maskowo-lalkowej. Przedstawienie opowiada o wchodzeniu w świat dorosłych i o tym, jak ważne bywają pierwsze życiowe wybory. Uczy, że wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.

Nagranie spektaklu dostępne będzie za darmo całą sobotę oraz niedzielę (20 i 21 lutego) na kanale YouTube Teatru Groteska. Do zobaczenia!

 

Trzy świnki”

Adolf Weltschek na motywach Braci Grimm

Reżyseria: Lech Walicki

Muzyka: Iga Eckert

Scenografia: Małgorzata Zwolińska

Inspicjent: Marek Stawowczyk

Występują: Diana Jędrzejewska, Katarzyna Kopczyk, Iwona Olszewska-Watemborska, Bartłomiej Olszewski, JakubPopławski, Bartosz Watemborski

 


źródło: krakowpomaga.pl