“Szczytne bieganie na Słowenii”

Cześć! 

Tu Magda i Michał. Jesteśmy duetem początkujących ultra biegaczy, którzy górskie przygody potrafią celebrować, jak mało kto! Wspólnie mamy za sobą już kilka pięknych górskich przygód, m.in. łączenie wspinaczki i biegu górskiego w Tatrach jednego dnia – takie akcje przemawiają do nas najbardziej. 

Dlatego na rok 2022 zaplanowaliśmy Szczytne Bieganie na Słowenii, nasz autorski bieg z celem charytatywnym. A nawet dwoma celami, które łączą się w jeden wspólny – odmienić czyjeś życie na lepsze, dać nadzieję i uskrzydlać do marzeń.

Szczytne Bieganie na Słowenii 2022 to bieg trailowy połączony z elementami wspinaczki. W ciągu 7 dni chcemy okrążyć Triglavski Park Narodowy, wielokrotnie przekraczając jego granice. Warto dodać, że Triglavski Park Narodowy zajmuje powierzchnię 838,07 km², na jego terenie znajduje się ponad 400 szczytów o wysokości powyżej 2000 m n.p.m., jego rzeźba jest mocno dynamiczna: ostre szczyty, mocno wcięte doliny lodowcowe, głębokie i urokliwe wąwozy. 

Z miejsca noclegu będziemy przemieszczać się wyłącznie na własnych nogach, biegnąc, podchodząc, wspinając się, i tak dzień w dzień. Gdzie ten element wyzwania? Otóż do pokonania mamy ponad 220 km przy sumie podejść/podbiegów ponad 13000 m! Tereny bardzo różnorodne, od mało satysfakcjonującego asfaltu, przez leśne, górskie ścieżki, po eksponowane granie. Jako dodatkowe utrudnienie zakładamy wejście na kilka kultowych słoweńskich gór: Mangart (2579 m n.p.m.), Jalovec (2645 m n.p.m.), Krn (2244 m n.p.m.). Zakładając taką formę naszego wyzwania będziemy musieli idealnie skoordynować współprace z naszym supportem, który dostarczy nam w newralgicznych miejscach niezbędne rzeczy typu kaski, lonże, pożywienie, itp.

Chcemy, aby nasze marzenia, determinacja i ciekawy pomysł, jaki mamy na bieganie znalazły odzwierciedlenie nie tylko we wspaniałym doświadczeniu, które zdobędziemy, ale również przyniosły coś dobrego dla innych. W nasz bieg będą zaangażowani Sponsorzy, dzięki którym każdy kilometr biegu i każdy metr przewyższenia przeliczą się na fundusze, które przekażemy dwóm instytucjom.

Dodatkowo, uruchamiamy niniejszą zbiórkę, aby zaangażować każdą chętną osobę w nasz projekt. Środki ze zbiórki zostaną podzielone między beneficjentów:

  1. Dom Aniołów Stróżów w Katowicach oraz
  2. Krakowskie Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera – Jesteśmy przekonani, że chorowanie to też życie, które można wypełnić sensem. Uważamy, że w Polsce ciężko chorzy, a w tym dzieci, dla których choroba wydaje się szczególnie niesprawiedliwa, są ciągle spychani na margines, za mało zauważani. Naszą postawą chcemy zarówno pomóc materialnie jak i poruszyć trudne tematy, pokazać problem i zachęcić do pomocy. Tylko świadomość i współdziałanie może sprawić, że “nasz świat” może się zmienić na lepszy, mniej egoistyczny a bardziej otwarty na innych.

Zebrane fundusze będą przeznaczone na działalność Fundacji, której celem jest świadczenie opieki, wspieranie dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, cierpiących na schorzenia ograniczające życie, w szczególności przez świadczenie opieki paliatywnej oraz pomoc ich rodzinom.

 

Dobiegnijmy razem do celu! Czas start!

 

Link do zbiórki: zrzutka.pl/7usvym