Relacja ze spotkania pracowników – 19 czerwca 2021 r.

W dniu 19 czerwca w Łopusznej, rodzinnej wsi naszego Patrona, odbyło się spotkanie pracowników, wolontariuszy oraz przyjaciół Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

W tym roku spotkanie, tak jak i rok temu, miało nieco inny niż zazwyczaj charakter, ponieważ zabrakło na nim naszych Podopiecznych oraz ich Rodzin z powodu wciąż trwającej pandemii. Nie zabrakło jednak tych, którzy tworzą Fundację “od środka” i dzięki którym nasi Podopieczni otrzymują należytą opiekę – od Zarządu z Prezesem Adamem Cieślą oraz dr hab. n. med. Jolantą Goździk na czele – dbających o wszystkie sprawy formalne Fundacji, po wieloletnich oraz nowych pracowników biura oraz Zespołów Rodzinnych.
 
Nasze spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.30 na Cmentarzu Parafialnym w Łopusznej, gdzie wspólnie modliliśmy nad grobem naszego zmarłego 21 lat temu Patrona w Jego intencji.
 
O godz. 12 w przepięknym drewnianym kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. J. Jagiełło, Członek Rady Patronackiej naszego Hospicjum, który wygłosił również piękne kazanie o wartości nazywanej DOBRO. 
 
O muzyczną oprawę naszej modlitwy nad grobem ks. Tischnera oraz podczas Mszy Św. zadbał zespół Młodzi Łopuśnianie pod przewodnictwem pani Józefy Kuchtowej, jak zawsze niezawodnej w kwestii obecności na tego typu wydarzeniach.
 
O godz. 13 udaliśmy się na obiad do Villa Toscana w Nowym Targu, gdzie czekał na nas pyszny obiad w stylu włoskim oraz słodki deser. Rozmowom przy stole na różne tematy nie było końca. Wieczorową porą już wszyscy wróciliśmy do swoich domów.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli być z nami w tym szczególnym dla nas dniu.