Relacja- spotkanie ze Świętym Mikołajem 8 grudnia 2019 rok

W niedzielę 8  grudnia odbyło się coroczne spotkanie ze Świętym Mikołajem w Centrum Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu.
W radosny nastrój oczekiwania wprowadziła nas niezawodna i zawsze pełna pozytywnej energii pani Zofia Sikora-Christowa ze Stowarzyszenia Amma Polska, konferansjerka tej uroczystości.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zebranych gości przez Adama M. Cieślę, Prezesa Zarządu naszego Hospicjum. Po powitaniu pan Prezes wraz z Jolantą Goździk, Członkiem Zarządu ds. Podmiotu wręczyli pani Monice i panu Grzegorzowi, Darczyńcom naszego Hospicjum Dyplomy i Złote Serduszka jako osobom fizycznym zasłużonym dla celów obranych przez Fundację, zgodnie z § 7 naszego Statutu Fundacji.

Następnie odbył się koncert zespołu  Joachim Mencel Quartet & Basia Pospieszalska, który wystąpił  w składzie: Joachim Mencel – fortepian, lira korbowa; Basia Pospieszalska – śpiew, Marcin Ślusarczyk – saksofon,  Paweł Wszołek – kontrabas,  Szymon Madej – perkusja.

Po koncercie wystąpiła młoda wiolonczelistka Zuzia Dryndos, która jest stypendystką Naszego Hospicjum. Zuzia zagrała trzy kolędy polskie.

W trakcie trwania koncertu nasi wolontariusze prowadzili dla dzieci zabawy i warsztaty ozdób świątecznych: malowali chętnym dzieciom twarze i uczyli najmłodszych dekorować świąteczne pierniki oraz tworzyć przedmioty z wikliny papierowej oraz wykonywali razem z dziećmi wiele innych świątecznych ozdób.

Po nastrojowym występie zespołu i Zuzi nastąpiła krótka przerwa. Salę i korytarze wypełnił radosny gwar. Po czym nastąpiła druga, kulminacyjna część wieczoru – spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, pod wodzą pani Zofii i ks. Józefa, kapelana naszego Hospicjum  skutecznie nawołali długo oczekiwanego Gościa, który pośród tłumu wkroczył na środek sali. Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi o prezentach jakie otrzymał nowonarodzony Jezus a następnie zagrał i zaśpiewał z dziećmi piosenkę zespołu Arka Noego „Święty uśmiechnięty”. Samemu rozdawaniu prezentów towarzyszyły  wypieki na twarzach dzieci, które jeszcze nie dostały swojego wymarzonego prezentu i radość w momencie wyczytywania jego imienia. I tym razem Święty Mikołaj nie zawiódł naszych dzieci, bo każde z nich rozpromienione otrzymało swój prezent.

Dziękujemy wszystkim przybyłym Rodzinom. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się dzięki życzliwości i uprzejmości wielu ludzi dobrej woli. W pierwszej kolejności dzięki naszych wszystkim Darczyńców, dzięki którym nasi Podopieczni i ich Najbliżsi mogli doświadczyć bezinteresownej życzliwości na spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

Dziękujemy naszym niezastąpionym Wolontariuszom oraz Pomocnikom Świętego Mikołaja, za zaangażowanie, radość i zapał a pani Zofii Sikorze-Christowej za niepowtarzalne i zawsze pełne dobrego humoru prowadzenie spotkania. Podziękowania składamy też na ręce pana Joachima Russka, dyrektora Centrum Kultury Żydowskiej,  za gościnność i nieocenioną pomoc w organizacji spotkania.