Relacja z wyjścia do Muzeum Witrażu

W sobotę, 26 września, rodzeństwo dzieci będących pod opieką Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci odwiedziło Muzeum Witrażu przy al. Krasińskiego w Krakowie.

Łącznie pięcioro dzieci oraz dwie wolontariuszki wraz z koordynatorem bardzo interesująco oraz kreatywnie rozpoczęło swój weekend.

Podczas wycieczki, która rozpoczęła się w siedzibie biura Fundacji przy ul. Różanej, dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak żywe muzeum, warsztat czy witraż. Zwiedzając dziewczynki obserwowały mistrzów witrażowych przy pracy, a także mogły wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których przygotowały swój własny witraż.

Głodne brzuchy dzieciaków zostały napełnione do syta w restauracji „Cechowa” przy krakowskim Rynku, a dopełnieniem całego wydarzenia była wspólna zabawa na placu zabaw przy krakowskich Plantach. O godz. 15, spacerując wzdłuż Wisły przy pięknym Wawelu, dotarliśmy na ul. Różaną, gdzie na zadowolone dzieci czekali już rodzice.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za mile spędzony czas, a wolontariuszom za pomoc w opiece nad dziewczynkami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!