[email protected] +48 12 269 86 20

(*) Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych za pomocą połączenia szyfrowanego do serwisu PayU S.A. w celu realizacji płatności. Nie zapisujemy tych danych na naszym serwerze.

Wieczór marzeń w ZOO 2018

"Dreamnight at the zoo" to cykliczne wydarzenie w krakowskim zoo, na które zapraszana jest społeczność krakowskich hospicjów.

Zwykle odbywa się na początku czerwca. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć tam w słoneczne i upalne piątkowe popołudnie, 8 czerwca.

Akcja zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasze hospicjum miało zaszczyt uczestniczyć w niej po raz kolejny. I tym razem frekwencja była wysoka - Podopieczni wraz z Rodzinami, wolontariusze i pracownicy - Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera reprezentowało ok. 100 osób.

Cała akcja rozpoczeła się o 16:30. Dzieci przekraczające progi zoo częstowane były lodami. Wpierw przywitały nas słonie, a potem byliśmy świadkami karmienia fok uchatek. Zmierzając na kolejne atrakcje przygotowane przez pracowników zoo mogliśmy w miedzyczasie zwiedzać terrarium i nacieszyć oczy otaczającym nas mnóstwem wielogatunkowych i egzotycznych zwierzątek. Następnym przystankiem było karmienie pingwinów. W drodze na karmienie - już tym razem przez nas samych - osiołków, kózek, świnek i innych zwierzątek - naszą uwagę przykuł wybieg dla żyraf, gdzie dostojne "panie" z gracją ogryzały gałązki drzew i poiły się wodą umieszczoną w specjalnych pojemnikach zadzierżgniętych na wysokich palach. Tu nastąpiła przerwa na drożdżówkę i soczek. Następnie udaliśmy się w kolejny rejon, gdzie pracownicy zoo rozdawali każdemu z nas przysmaki, którymi karmiliśmy zwierzaki. Ten punkt programu sprawia najwięcej frajdy i satysfakcji nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. W drodze na ognisko byliśmy świadkami tygrysiego wyskoku po kawał mięsa - wszystko oczywiście odbywało się w terenie zabezpieczonym szybą i kratami.

Po nakarmieniu zwierzyny wszelakiej przeszliśmy poza teren ogrodu zoologicznego, do Lasu Wolskiego, gdzie pracownicy zoo rozpalili ognisko i częstowali wszystkich zaproszonych kiełbaskami i napojami.

Wieczór pełen wrażeń, radości i życzliwości, której doświadczyliśmy od organizatorów tego wyjątkowego przedsięwzięcia jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci. Ogromne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i Pracowników Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tak niezwykłym wydarzeniu. A Państwa zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z akcji, którą umieszczamy poniżej.

• Joachim Mencel - artysta muzyk