Milczące sumienie. Gdzie jesteś człowieku?! – koncert na 15-lecie Hospicjum

Tegoroczne Spotkanie Rodzin w Łopusznej miało szczególny charakter ze względu na przypadającą 15. rocznicę istnienia Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera. Z tej okazji, w sobotę 15 czerwca, po uroczystej Mszy o 12:00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Łopusznej odbył się koncert zatytułowany Milczące sumienie. Gdzie jesteś człowieku?!, którym uczciliśmy okrągły jubileusz.

Zgromadzone Rodziny Podopiecznych, Pracownicy, Wolontariusze i zaproszeni Goście mogli posłuchać nie tylko wyjątkowych utworów w wykonaniu specjalnie na tę okazję powstałego zespołu, ale także treści, na które składały się fragmenty tekstów autorstwa Patrona naszego Hospicjum – księdza Józefa Tischnera – traktujące o sumieniu i nadziei.

Tego popołudnia w łopuszniańskim kościele zabrzmiała muzyka tradycyjna w nowoczesnych autorskich aranżacjach jazzowych, które skomponował zaprzyjaźniony z hospicjum Joachim Mencel. Nowatorskie utwory etno-jazzu wykonywał zespół wybitnych muzyków pod kierunkiem pana Joachima (fortepian, lira korbowa): Maciej Adamczak (kontrabas), długoletni przyjaciel Fundacji – Piotr Baron (saksofon), Arkadiusz Skolik (perkusja) oraz znana podhalańska wokalistka – Hania Rybka, która ubogaciła występ swoim niezwykłym góralskim śpiewem, wykonując poruszające góralskie pieśni tj. Krywaniu, Krywaniu czy Idzie woda idzie.

Piękna muzyka przeplatana była tekstami księdza Tischnera, które czytali w dialogu: ksiądz profesor Jarosław Jagiełło oraz Prezes Fundacji Adam Maciej Cieśla.

Całość koncertu nagrywana była “na żywo”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego.

Więcej o tegorocznym Spotkaniu Rodzin w Łopusznej: https://www.hospicjumtischnera.org/spotkanie-rodzin-w-lopusznej-2019/