Lato z Hospicjum – Zamek Królewski na Wawelu cz. 2

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci związane z naszym Hospicjum do udziału w kolejnej odsłonie akcji „Lato z Hospicjum”, która obejmuje wakacyjne wyjścia do różnych miejsc w Krakowie lub okolicy.

Trzecie spotkanie zaplanowane jest na 24 sierpnia – odwiedzimy wtedy Zamek Królewski na Wawelu i weźmiemy udział w zajęciach tematycznych pt. „Opowieść o rycerzach, turniejach i bitwach” – w wawelskiej zbrojowni aż roi się od zbroi, halabard, mieczy i tarcz. Kim byli rycerze? Czy walczyli tylko mieczem? Jak przebiegało szkolenie chłopca do pełnienia służby rycerskiej? Co to jest „psi i żabi pysk”? Podczas spotkania wawelscy edukatorzy uzbroją nas w tę wiedzę!

Opiekę nad dziećmi będą sprawowali Emilia Tyralewska z Wolontariuszami.

Po wizycie w ogrodzie zapraszamy na obiad do restauracji „U Pana Cogito” na ul. Bałuckiego w Krakowie.

Bardzo proszę o przybycie wszystkich zainteresowanych na godz. 9 do Biura Fundacji na ul. Różaną 11/1, skąd wspólnie udamy się do celu. Dzieci prosimy odebrać o godz. 15 z Biura Fundacji.

Zgłoszenie przyjmujemy do dnia 19 sierpnia do godz. 15 pod nr tel. 663814003 (Emilia Tyralewska).

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Adam M. Cieśla