Lato z Hospicjum 2022

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci związane z naszym Hospicjum do udziału w kolejnej odsłonie akcji „Lato z Hospicjum”, która obejmuje wakacyjne wyjścia do różnych miejsc w Krakowie lub okolicy.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 14 lipca – odwiedzimy wtedy założony w 1783 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, który jest obecnie najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Powstały z inicjatywy Komisji Edukacji Narodowej jako zakład pomocniczy katedry chemii i historii naturalnej gromadzi dziś tysiące okazów roślin na powierzchni prawie 10 ha. Ogród odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury Krakowa jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz “żywe muzeum” flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób. Ogród został wpisany do rejestru zabytków, jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury.

Opiekę nad dziećmi będą sprawowali Emilia Tyralewska z Wolontariuszami pod przewodnictwem Zofii Christowej – wieloletniej przyjaciółki Hospicjum oraz przewodnika ogrodu.

Po wizycie w ogrodzie zapraszamy na obiad do restauracji „U Pana Cogito” na ul. Bałuckiego w Krakowie.

Bardzo proszę o przybycie wszystkich zainteresowanych na godz. 10 do Biura Fundacji na ul. Różaną 11/1, skąd wspólnie udamy się do Ogrodu Botanicznego. Dzieci prosimy odebrać o godz. 16 z Biura Fundacji.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 8 lipca pod nr tel. 663814003 (Emilia Tyralewska).

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Z pozdrowieniami,

Adam M. Cieśla