IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

W sobotę, 5 czerwca o 12.00, odbędzie się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Patronat nad wydarzeniem sprawuje abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Spotkanie rodzin rozpocznie modlitwa Anioł Pański o godz. 12.00 w Bazylice łagiewnickiej, po której nastąpi celebracja Mszy św. pod przewodnictwem ks. prof. Lucjana Szczepaniaka SCJ, kapelana Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Eucharystię dopełni nabożeństwo zawierzenia zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

Rodziny otrzymają na miejscu akty zawierzenia i okolicznościowe świece. W trakcie nabożeństwa zwierzenia kapłan przekaże rodzinom z paschału Światło Chrystusa Zmartwychwstałego. Rodzice z zapalonymi świecami odmówią wraz z celebransem Akt Zawierzenia Dziecka Bożemu Miłosierdziu i odśpiewają Magnificat jako dziękczynienie za dar jego życia.

Przy wejściu do bazylki do specjalnie przygotowanego kosza rodziny będą mogły złożyć karty z imieniem i nazwiskiem zmarłego dziecka, które następnie zostaną złożone na ołtarzu w procesji z darami. Imiona dzieci po zakończonej pielgrzymce będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych prowadzonej w sanktuarium.

Pielgrzymka adresowana jest rodzin doświadczonych śmiercią dziecka nienarodzonego i narodzonego, umierającego w wyniku poronień samoistnych, w wypadkach komunikacyjnych, na skutek chorób onkologicznych i śmierci samobójczej. Każda osoba, która czuje się dotknięta śmiercią dziecka w rodzinie, jest zaproszona do uczestnictwa w pielgrzymce. Swoje miejsce pośród pielgrzymów odnajdą także rodzice z doświadczeniem przemocy prenatalnej.

Transmisja z wydarzenia na https://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/multimedia-foto/tv-milosierdzie-pl.html

źródło: www.diecezja.pl