Wyróżnienie dla inicjatora akcji “Główkujemy po Europie”

W piątek 29 marca 2019 r. odbyła się XV Finałowa Gala „Miłosierny Samarytanin Roku 2018”.

Wśród wyróżnionych “Samarytan” znalazł się pan Michał Kazimierz Stryszowski, który poprzez wymyśloną przez siebie akcję “Główkujemy po Europie” już od kilku lat wspiera podopiecznych naszej Fundacji. Do samego plebiscytu zostało zgłoszonych 46 kandydatów, na których oddało głos łącznie 825 osób z całej Polski. Pan Michał znalazł się w gronie czterech wyróżnionych osób w kategorii osoba bezinteresownie niosąca pomoc Drugiemu Człowiekowi.

Warto wspomnieć, że pan Michał rozpoczął swój projekt w 2015 roku, z którego pomoc pierwotnie była skierowana do naszych podopiecznych. Obecnie pan Stryszowski pomaga wielu innym potrzebującym. Od tamtego czasu sukcesywnie odwiedza stolice europejskie, gdzie poprzez akcję sportową i rozdawanie specjalnie przygotowanych przez siebie ulotek ciągle zachęca innych do wsparcia naszego hospicjum. W zeszłym roku główkował w miastach tj.: Ateny, Dublin, Kopenhaga, Sztokholm, a także w Wiedniu, gdzie odbyła się kwesta, którą współorganizował wraz z Parafią św. Seweryna i klubem Sportowym FC Polska.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni panu Michałowi Stryszowskiemu za niegasnący entuzjazm i zaangażowanie w działania na rzecz naszych małych pacjentów. Jednocześnie życzymy wytrwałości i powodzenia w kolejnych inicjatywach, które mają na celu pomoc potrzebującym.

Więcej o wydarzeniu – na stronie organizatora: Laureaci Gali “Miłosierny Samarytanin Roku 2018”.

/zdjęcia dzięki uprzejmości ks. Marka Tomasza Kalisza/