Dni Tischnerowskie on-line

W dniach od 18-20 listopada odbędą się Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie, a 21 listopada – gala wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Ze względu na panującą epidemię wszystkie wydarzenia odbędą się w formule on-line.

Dla wszystkich zainteresowanych osobą i dziełem ks. Józefa Tischnera rok obecny jest rokiem szczególnym: w czerwcu minęła 20. rocznica śmierci ks. Józefa Tischnera, w sierpniu – 40. rocznica strajków, które doprowadziły do powstania „Solidarności”, a dokładnie 19 października mija 40 lat od momentu, kiedy ks. Tischner wygłosił na Wawelu kazanie, które dało początek jego najgłośniejszej książce – „Etyce solidarności”.

Wiosną bieżącego roku miały się odbyć w Krakowie jubileuszowe 20. Dni Tischnerowskie. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany. Zamiast tego wydarzenia zapraszamy na Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie, które odbędą się wyłącznie on-line w dniach od 18 do 20 listopada. Hasłem imprezy będą słowa: „Nadzieja raz jeszcze”. Ponadto w sobotę 21 listopada o godz. 17 w Internecie obejrzeć będzie można galę wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera.

Zachęcamy, żeby już teraz zarezerwować sobie te terminy w kalendarzu. Szczegółowy program Nadzwyczajnych Dni Tischnerowskich oraz nazwiska tegorocznych laureatek lub laureatów Nagrody Tischnera poznamy niebawem.


Źródło: tischner.pl