Dla naszych Braci Ukraińców

Moi Drodzy,

w związku z barbarzyńskim atakiem Rosji na Ukrainę i wojną na jej terenie nasze Hospicjum prowadzi działania wspierające naszych Braci Ukraińców.

Jednym z nich jest zakup konkretnego wyposażenia medycznego.

Dlatego zwracam się również do każdego z Was z prośbą o wpłaty do następnego wtorku, 8 marca na nasze konto bankowe 98 1240 1444 1111 0010 1566 6214 z opisem: “dla naszych Braci Ukraińców“.

Środki pochodzące z Waszych wpłat razem z tymi, które przekaże nasze Hospicjum posłużą do zakupu konkretnego wyposażenia medycznego by ten został wysłany  do potrzebujących.
Lista rzeczy, które zakupimy:

stazy, opatrunki okluzyjne hemostatyczne, elastyczne, jałowe 1×1 metr oraz mniejsze, opatrunki hydrożelowe na oparzenia (największe rozmiary), leki przeciwbólowe, folia NRC, bandaże, wenflony, opatrunki do mocowania wenflonów, opatrunki wentylowe(ashermana), rękawiczki, płyny do podawania sterofundin, pwe, sól fizjologiczna NaCl 0.9%, glukoza, płyny do dezynfekcji ran, zestawy do szycia ran, strzykawki oraz igły oraz cell saver – urządzenie do śródoperacyjnego odzyskiwania krwi, vac therapy machine – podciśnieniowe urządzenie do terapii ran oraz opatrunki i wszystko, co do opatrywania potrzebne, baypasy do łączenia żył o podanych średnicach, szwy syntetyczne, szwy vicrylowe, szwy wchłaniane, siatka chirurgiczna do rekonstrukcji brzucha, zestawy do punkcji podobojczykowej i do znieczulenia zewnątrzoponowego, roztwory izotoniczne, hipertoniczne i hipotoniczne, txa i zewnętrzne urządzenie(stabilizator) złamań, ubrania chirurgiczna, sterylne rękawiczki.

Dziękuję za każdą wpłaconą kwotę.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko, ofiara tego samego zbrodniczego systemu za św. Pawłem nauczał: “Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!

Adam M. Cieśla
Prezes Zarządu Fundacji