Dar Serca z Niepołomic

14 lutego delegacja naszego Hospicjum gościła w Niepołomicach, gdzie w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 1 z rąk Dyrekcji oraz Uczniów i Przedszkolaków odebrała sprzęt medyczny podarowany Podopiecznym Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. księdza Józefa Tischnera.

Sprzęt w postaci generatora tlenu oraz trzech ssaków został zakupiony ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej w obu placówkach. Do akcji przyłączyła się także Szkoła Podstawowa z Podłęża.

Wpierw udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie przywitała nas Pani Dyrektor Alina Jachimczak wraz z panią Małgorzatą Juszczyk – opiekunką koła wolontariackiego oraz czterema wolontariuszkami, które szczególnie zaangażowały się w akcję pomocową. Następnie zawitaliśmy do Przedszkola, gdzie równie ciepło przywitała nas Pani Dyrektor Dorota Zielonka, i gdzie potem spotkaliśmy się ze wszystkimi przedszkolakami, które w tym czasie miały bal karnawałowy – tu przyjęliśmy podarunki przekazane nam od maluchów, a pani Agata objaśniła maluchom zasady działania podarowanego sprzętu medycznego i to, jak przysłuży się on chorym dzieciom. Prócz sprzętu Przedszkolaki podarowały Podopiecznym Fundacji jeszcze spory zestaw książeczek dla dzieci oraz artykuły higieniczne.

Osobami, które reprezentowały Hospicjum, były m.in: pani Agata Zając – pielęgniarka, oraz pani Kinga Czechowicz-Drewniak – psycholog. Obie panie były częścią zespołu hospicyjnego, pełniącego opiekę nad Mają – dziewczynką, która pochodziła z Niepołomic i odeszła od nas w zeszłym roku.

Inicjatorką całego przedsięwzięcia była pani Marta Hes, mama Mai. Jest to już kolejna duża akcja charytatywna na rzecz naszych małych Pacjentów, którą na terenie Niepołomic i okolic zorganizowała i koordynowała pani Marta. W zeszłym roku podobną akcję przeprowadziła po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Jazach, do której uczęszczała Maja. Serdecznie dziękujemy Jej za serce i zaangażowanie. Jesteśmy pod wrażeniem, jak wiele dobra dzieje się za przyczyną tej “iskry dobra”, która wyszła z niepołomickich Jazów i zaraża wrażliwością, dobrocią oraz zaangażowaniem i radością pomagania dużą część lokalnej społeczności.

Warto przy tej okazji wspomnieć o akcji “Jedna paczuszka dla każdego maluszka”, która co prawda już się zakończyła, ale jej pomysłodawczyni – pani Agnieszka z Niepołomic zainspirowana zeszłoroczną akcją prowadzoną w Jazach, również postanowiła zaangażować się w pomoc naszym małym Pacjentom. Dobro wraca – ze zdwojoną siłą!

DZIĘKUJEMY!