Wakacje z Hospicjum 2022 – Zamek Królewski na Wawelu

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci związane z naszym Hospicjum do udziału w kolejnej odsłonie akcji „Lato z Hospicjum”, która obejmuje wakacyjne wyjścia do różnych miejsc w Krakowie lub okolicy.

Drugie spotkanie zaplanowane jest na 10 sierpnia – odwiedzimy wtedy Zamek Królewski na Wawelu i weźmiemy udział w zajęciach tematycznych pt. „Co warto wiedzieć o dawnym miasteczku wawelskim i jego murach obronnych” – spacer po nieistniejącym miasteczku wawelskim. Do końca XVIII wieku znajdowały się na wzgórzu gotyckie kościoły i ponad trzydzieści budowli otoczonych wysokimi murami. Większość z nich została wyburzona przez wojsko austriackie, które na terenie dolnego zamku wzniosło budynek dowództwa oraz szpitale z zapleczem, tworząc między innymi plac do ćwiczeń wojskowych parad. W trakcie spotkania przejdziemy szlakiem nieistniejącej zabudowy wzgórza, odtworzymy jego wygląd, poznamy fragmenty reliktów średniowiecznej architektury oraz poznamy ich historię.

Opiekę nad dziećmi będą sprawowali Emilia Tyralewska z Wolontariuszami.

Po wizycie w ogrodzie zapraszamy na obiad do restauracji „U Pana Cogito” na ul. Bałuckiego w Krakowie.

Bardzo proszę o przybycie wszystkich zainteresowanych na godz. 9 do Biura Fundacji na ul. Różaną 11/1, skąd wspólnie udamy się do celu. Dzieci prosimy odebrać o godz. 15 z Biura Fundacji.

Zgłoszenie przyjmujemy do dnia 5 sierpnia do godz. 15 pod nr tel. 663814010 (Małgorzata Strumińska).

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Adam M. Cieśla