90. rocznica urodzin księdza Józefa Tischnera

Dzisiejszy człowiek jest pochłonięty wolą mocy. Jego ideą życiową jest panowanie nad światem i innym człowiekiem. Ale moc, która nie służy miłosierdziu, prowadzi człowieka na bezdroża.” – pisał nasz patron, ks. Józef Tischner.

Współczesny człowiek, zagubiony w ferworze walki, pragnący panować nad światem oraz ludźmi, pragnący mieć i posiadać potrzebuje drogowskazu w postaci słów patrona naszego Hospicjum, ks. Józefa Tischnera, urodzonego 12 marca 1931 r. – dlatego przedstawiamy Państwu książkę Jego autorstwa „Drogi i bezdroża miłosierdzia”, którą koniecznie trzeba posiadać w swojej biblioteczce, a której kolejne rozdziały będziemy systematycznie publikować na stronie internetowej Hospicjum.

90. rocznica urodzin ks. Tischnera to doskonały pretekst do refleksji na temat miłosierdzia, o którym mowa – bo bardziej niż czegokolwiek człowiek potrzebuje właśnie miłosierdzia.

Serdecznie zapraszam do lektury.

Adam M. Cieśla, Prezes Zarządu Fundacji