Grupy wsparcia dla Rodziców po stracie Dziecka

Niejednokrotnie zdarza się, że nie chcąc robić kłopotów innym, Rodzice po śmierci Dziecka, zostają ze swoimi przeżyciami zupełnie sami. Nie każdy znajduje wsparcie w rodzinie i przyjaciołach. Grupa wsparcia jest miejscem, gdzie ludzie mogą otwarcie rozmawiać o śmierci Dziecka, wyrażać swoje emocje oraz otrzymać akceptację i zrozumienie od innych.

Celem Grupy Wsparcia jest wzajemne niesienie pomocy, a także adaptacja do sytuacji poprzez poszukiwanie głębszego sensu. Grupa daje szansę na bardziej świadome przeżywanie procesu żałoby, a ponad to zmniejsza uczucie osamotnienia, napiętnowania czy stygmatyzacji.

Grupy mają charakter zamknięty, oznacza to, że skład i liczba uczestników jest niezmienna od początku do końca trwania grupy, a spotkania odbywają się pod opieką psychologa.

Grupa Wsparcia przeznaczona dla Rodziców Dzieci, które były podopiecznymi Hospicjum rozpocznie swoją pracę 14 listopada (poniedziałek) o godz. 18:00.

Druga z grup przeznaczona dla Rodziców po stracie Dziecka w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym (w wyniku poronienia, porodu przedwczesnego, martwych narodzin, śmierci dziecka krótko po narodzinach) rozpocznie pracę 24 października (poniedziałek) o godz. 18:00.

Miejscem spotkania dla obu grup będzie sala przy ul. św. Filipa 23 w Krakowie.

Rodziców chcących dołączyć do Grup Wsparcia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

• Tygodnik Powszechny