Hospicjum Domowe dla Dzieci - Kraków - O hospicjum

Dla każdego dziecka, a tym bardziej dla tego, które choruje i cierpi, to rodzinny dom jest naturalnym i najlepszym miejscem. Tymczasem w Polsce większość nieuleczalnie chorych dzieci przebywa w szpitalach, które są przez nie widziane jako nieznane i często nieprzyjazne miejsca. Dlatego podjęliśmy się realizacji idei domowego hospicjum dla dzieci.

Nasz patron, ksiądz Józef Tischner swoim życiem pokazał, że miłość to budowanie świata ludzkiej dobroci. Taka miłość wyraża się najpełniej w bezinteresownej pomocy, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci nieuleczalnie chore. Pomagamy więc, by lepiej rozumieć miłość i nieść ją każdego dnia do naszych małych pacjentów.

Hospicjum Domowe dla Dzieci - Kraków

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci imienia ks. Józefa Tischnera jest jedną z trzech organizacji tego typu w Krakowie i okolicy, która wyłącznie w takiej formie niesie dzieciom pomoc do ich rodzinnych domów. Jesteśmy najstarszym hospicjum domowym w Małopolsce, działamy od 7 listopada 2004 roku.

JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?

Nasza strona