Zaproszenie na wakacje 2018 roku

Tradycyjnie już zapraszamy całe rodziny, a także młodzież i dzieci do spędzenia wakacyjnych chwil w gronie społeczności hospicyjnej.

Nasze propozycje to:

1. Moje wakacje z Mamą lub Tatą

24 czerwca  – 1 lipca 2018 roku w Zakopanem dla dzieci w wieku szkolnym - od 7. do 12. roku życia - LISTA ZAMKNIĘTA (nie przyjmujemy więcej zgłoszeń)

Grupę dzieci młodszych w trakcie pobytu czeka  dużo aktywnego wypoczynku, smaczne jedzenie i wiele niespodzianek. Największą zaś niespodzianka będzie zabranie z sobą na wakacje mamy lub taty. Obarczeni licznymi obowiązkami, często w sposób mniej lub bardziej uświadomiony stawiający w centrum naszego życia nasze chore dziecko, zawsze okrajamy czas, który mamy dla naszych pozostałych dzieci, a one, mniej lub bardziej się do tego przyznając, zawsze z tego powodu czują się poszkodowane. Wspólnie spędzony tydzień będzie okazją do zobaczenia naszego zdrowego dziecka z zupełnie innej perspektywy, a dzieci będą miały okazję mieć rodzica tylko dla siebie.

2. Aktywne wakacje

1-8 lipca 2018 roku w Zakopanem dla dzieci powyżej 12. roku życia

Starsze dzieci i młodzież zapraszamy również do Zakopanego, gdzie z wytrawnym przewodnikiem będą przemierzać górskie szlaki i rozkoszować się widokami Tatr.  Może tak jak w zeszłym roku przeżyją zaskakujące przygody, a po długich wędrówkach będą odpoczywać w chłodnej wodzie zakopiańskich basenów. Natomiast smaczne i zdrowe posiłki dodadzą im sił do aktywnego wypoczynku.

3. Rodzinna Łopuszna

Terminy:

7-14  lipca 2018 - LISTA ZAMKNIĘTA (nie przyjmujemy więcej zgłoszeń)

21-27  lipca 2018 -  LISTA ZAMKNIĘTA (nie przyjmujemy więcej zgłoszeń)

6-13  sierpnia 2018 -  LISTA ZAMKNIĘTA (nie przyjmujemy więcej zgłoszeń)

W ciągu roku mamy tak mało czasu by spędzić go razem, a tego spędzanego na wypoczynku jest jeszcze mniej. Dlatego zachęcamy całe rodziny do skorzystania z naszego zaproszenia. W otoczeniu zieleni, owiani górskim powietrzem możemy zorganizować sobie wypoczynek aktywny lub poddać się słodkiemu lenistwu. Wyjazd ten może być również okazją do poznania innych rodzin z naszej hospicyjnej społeczności.

4. Historyczny Gdańsk i nauka świętego Jana Pawła II

Zapraszamy rodziców po stracie dziecka na wyjazd do Gdańska

w dniach od 22 lipca do 28 lipca 2018 roku

Kierując się słowami św. Jana Pawła II:

„ Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych,”

W atmosferze sprzyjającej wyciszeniu, kontemplacji, skupieniu na wartościach płynących z przeżytych doświadczeń poprzez możliwość spacerów po plaży w małżeństwie i w grupie ludzi o podobnych doświadczeniach. Stworzenie możliwości do czerpania z nowych doświadczeń i wrażeń duchowych poprzez wspólną modlitwę podczas Mszy św. w różnych kościołach i w plenerze. Wartość pobytu nad morzem jako okazji do wypoczynku i relaksu.

Rodzicom w podróży będą towarzyszyć Monika Buczek - psycholog, Katarzyna Nowak-Ledniowska - psycholog i nasz ksiądz kapelan - Józef Habina.

5. Słońce, morze i wiatr – ukojenie dla żałoby.

16-25 sierpnia 2018 w Savudriji (Chorwacja) - LISTA ZAMKNIĘTA (nie przyjmujemy więcej zgłoszeń)

Nasze zaproszenie kierujemy do mam i ojców, którzy stracili dziecko. Często po wielu latach walki o jego zdrowie i życie, ale także w sposób nagły i tragiczny czy też oczekując na jego narodzenie. Ich doświadczenia mogą być bardzo różne, ale wszystkich łączy poszukiwanie sensu dalszego życia, sposobu na jego budowanie od nowa. Wspólny wyjazd, nowe otoczenie, inna perspektywa to może być dobry punkt otwarcia się na dalsze dobre życie.

Do wspólnej wyprawy zapraszamy samych rodziców lub rodziców z dziećmi.

Zastrzegamy sobie prawo wyboru pośród zgłoszonych uczestników na każdy z pięciu wyjazdów m.in. z powodu ograniczonej ilości miejsc.

Chęć wzięcia udziału prosimy zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9- 16,  w terminie do 15 maja 2018 roku.

Anna Turant  tel. 661 182 344

• Joachim Mencel - artysta muzyk