Relacja z koncertu New Life'm

Tegoroczne spotkanie mikołajkowe uświetnił koncert zespołu New Life'm. Artyści wystąpili w pełnym składzie: Agnieszka Musiał – wokal, Robert Cudzich – gitara, Marcin Pospieszalski – gitara basowa, Joachim Mencel – klawisze/fortepian i Piotr Jankowski – perkusja.

Wykonali utwory z ich najnowszej płyty „Moje Westerplatte”, których teksty były inspirowane nauczaniem św. Jana Pawła II. Poruszają najważniejsze tematy naszej duchowości i tożsamości, takie jak: sens życia, godność człowieka, walka o wybór słusznych wartości,  moc wiary, miłość i miłosierdzie w naszym życiu, waga Eucharystii, rola Maryi, jedność i odpowiedzialność wobec wspólnoty, zaufanie Bogu. Zagrali też kilka utworów ze starszego repertuaru tj. Twoja miłość i Każdy wschód słońca, które na stałe wpisały się w kanon polskiej muzyki chrześcijańskiej.  Ten ostatni przebój wieńczył także cały sobotni koncert – artyści zaangażowali całą publiczność w śpiew  jego refrenu, który jeszcze długo potem nuciliśmy sobie pod nosem.  Koncert nadał wieczorowi wyjątkowy charakter. Profesjonalizm, talent i naturalność z jaką muzycy wykonywali swoje utwory przeniosły nas w inny wymiar – nieraz wywołując radość, skłaniając do refleksji czy nawet do modlitwy uwielbienia. Ta niezwykła atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym na koncercie.

Zespół New Life'm został założony w 1992 r. Tworzą go ludzie, dla których muzyka stała się nie tylko pasją, ale również częścią życia. W ich utworach można usłyszeć jazz, bluesa i soul, jednak największy nacisk kładą na przekaz, który wyraża ich życie. Przez te lata śpiewało w nim kilku znanych wokalistów – m.in. Mietek Szcześniak i Natalia Niemen. Obecnie wokalistką jest Agnieszka Musiał, której elektryzujący głos i niezwykły talent interpretacyjny nadają odrębny charakter i ducha każdemu utworowi. Sama piosenkarka swoją pasją i talentem dzieli się z innymi prowadząc zajęcia w szkole muzycznej. Joachim Mencel i Piotr Jankowski, jako instrumentaliści, wnieśli do stylu zespołu swoje doświadczenia ze świata jazzu. Piotr od początku pełni szczególną rolę rozpoznawania wizji i kierunku rozwoju zespołu. Joachim okazał się być niezwykłym kompozytorem.

Marcin Pospieszalski, kompozytor i multiinstrumentalista, laureat wielu prestiżowych nagród, autor muzyki filmowej, nadaje swoimi aranżacjami muzyce New Life'm niepowtarzalne brzmienie.

Robert Cudzich wniósł do zespołu klimat bluesa i charakterystycznie brzmiącą gitarę. Jego teksty i kompozycje, jak A ja w Panu, Nie ma takich gorzkich łez czy I've got no Money są również wizytówką formacji.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z próby zespołu i koncertu.

/fot. zespołu: chrzescijanskiegranie.pl; info o zespole: chrzescijanskiegranie.pl; newlifem.com; galeria zdjęć: Hospicjum i p. Dorota Rehman/