Projekt Wsparcia Innowacji - oficjalnie rozpoczęty

W miniony weekend odbyło się pierwsze spotkanie uczestników zakwalifikowanych do udziału w innowacyjnym projekcie "Teraz My pomagamy" - szkolenie dla opiekunów osób zależnych.

Dwanaście pań, w gronie których znalazły się: Mamy po stracie, Mamy aktualnych podopiecznych i wolontariuszki. Podczas warsztatu inauguracyjnego, grupa mogła poznać nie tylko siebie nawzajem, ale przede wszystkim zobaczyć siebie, swoją drogę do decyzji znalezienia się w tym miejscu, motywację, oczekiwania i wyobrażenia o tym co mogę zrobić z wiedzą, doświadczeniem i wsparciem uzyskanym w ramach innowacji. Wprowadzenie do rozumienia opieki hospicyjnej, jej filozofii i zasad pomogło zbudować solidny fundament do dalszej nauki, pogłębienia rozumienia rodziny z dzieckiem nieuleczalnie chorym oraz pracy własnej.