Projekt Hospicjum dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Nasze Hospicjum otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu pt. Kompleksowe wsparcie rodzin z doświadczeniem niepełnosprawności i straty dziecka.

Celem projektu jest objęcie interdyscyplinarną opieką rodziców ciężko chorego dziecka lub rodziców po stracie dziecka oraz dzieci nieuleczalnie chorych oraz stworzenie standardów postępowania dla personelu medycznego (spotkania z lekarzami w wybranych małopolskich szpitalach posiadających oddziały ginekologiczno - położnicze).

Projekt skierowany jest do rodziców:

• po stracie dziecka,
  • ciężko chorych dzieci,
  • dzieci jeszcze nienarodzonych, u których zdiagnozowana została nieuleczalna choroba.

Uczestnikami projektu będzie także personel medyczny udzielający pomocy rodzicom dzieci nieuleczalnie chorym jak i bezpośrednio ciężko chorym dzieciom.

W ramach projektu zostaną podjęte następujące działania:

• utworzenie telefonu pomocy dla rodzin dotkniętych nieuleczalną chorobą dzieci,
  • udział w konsultacjach psychologicznych,
  • opieka rehabilitacyjna dla ciężko chorych dzieci,
  • konsultacje z lekarzami specjalistami (neonatolog, ginekolog położnik, pediatra, położna w przypadku hospicjum perinatalnego),
  • zorganizowanie spotkań dla matek i ojców (Rodziców ) cierpiących z powodu straty dziecka bez względu na jego wiek (w wyniku poronienia, porodu przedwczesnego, martwych narodzin, śmierci dziecka krótko po narodzinach czy śmierci dziecka starszego).

Wartość projektu: 114 660,00 zł

Kwota dofinansowania: 97 280,00 zł