Nowy projekt Hospicjum

Miło nam poinformować, że Hospicjum otrzymało wsparcie na realizację projektu „Teraz my pomożemy potrzebującym” związanego z wdrożeniem nowego skuteczniejszego modelu wsparcia dzieci nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin, tj. osób zależnych i ich rodziców, ze szczególnym uwzględnieniem matek, które nie uzyskują w chwili obecnej wystarczającej pomocy instytucjonalnej w tym zakresie. Model został oparty na wykorzystaniu potencjału rodziców po stracie dziecka (zwłaszcza matek) na rzecz tych dzieci i ich rodziców. Sama realizacja modelu polega na zorganizowaniu kursu związanego z opieką nad osobami zależnymi (dzieckiem nieuleczalnie chorym). Uczestnikami kursu będą mamy, które same straciły dziecko nieuleczalnie chore oraz wolontariusze związani z Hospicjum.  Po zakończeniu kursów doszkalających uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach praktycznych, które będą odbywały się w rodzinach opiekujących się dzieckiem nieuleczalnie chorym.

Innowacja została dofinansowana ze środków Projektu „Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra" (Temat: Usługi opiekuńcze dla osób zależnych) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (IV Oś Priorytetowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020: Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.1: Innowacje społeczne).