III CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI- ZEMBRZYCE

W sobotę 11 listopada w Zembrzycach odbył się III Charytatywny Bieg Niepodległości. W tym roku całkowity dochód z tego wydarzenia został przeznaczony na rzecz naszego Hospicjum. Z tej racji nie mogło nas zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu. Nasze Hospicjum reprezentowała bardzo liczna grupa, bo składająca się aż z 50 osób! Tym samym zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii najliczniejszej grupy z jednego klubu. W nagrodę otrzymaliśmy puchar oraz pamiątkowy dyplom. Warto dodać, że również jedna z naszych rodzin zajęła pierwsze miejsce w kategorii najliczniejszej rodziny. To rodzina Państwa Botkowskich z Bochni (8 osób).

W zawodach wzięli udział rodzice naszych podopiecznych, a także rodzeństwo oraz inni członkowie naszych rodzin (ciocie, wujkowie, kuzyni... itd). Ze względu na dużą liczebność naszej grupy mieliśmy reprezentantów w każdej kategorii (bieg 11km, bieg 5, 5km, bieg rodzinny 2km oraz marsz nordic walking). Wszyscy spisali się na medal i taki to medal każdy z nas otrzymał. Było dużo emocji, trochę zmęczenia, ostrej rywalizacji do ostatnich metrów, ale przede wszystkim sporo radości i satysfakcji. Dla niektórych był to pierwszy udział w jakimkolwiek biegu, tym bardziej cieszy fakt ukończenia, przełamania siebie i swoich słabości. Wszak o to w tym wszystkim chodzi - aby pokonywać siebie i swoje ograniczenia.

Najbardziej jednak cieszy to, że mogliśmy być razem i że jako Hospicjum tworzymy jedną drużynę biegnącą wspólnie do wyznaczonego nam celu.

W imieniu całego Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera pragnę bardzo serdecznie podziękować Organizatorom Biegu Niepodległości w Zembrzycach. Szczególne podziękowanie dla Pani Jolanty Żmii za trud włożony w przygotowanie i zorganizowanie całego wydarzenia. Dziękuję także wolontariuszom, obsłudze, wszystkim uczestnikom, a także kibicom, którzy dopingowali nas na trasie. Za każde dobro i dar serca przekazany dla naszego Hospicjum bardzo dziękujemy!

ks. Józef Habina, kapelan Hospicjum

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na stronie :