Dreamnight at the zoo – Wieczór Marzeń w ZOO Kraków

Dreamnight at the zoo – Wieczór Marzeń w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym

2 czerwca o godzinie 16.30

Krakowski Ogród Zoologiczny już po raz kolejny włączył się w organizowane w ogrodach na całym świecie akcję pod nazwą „Dreamnight at the zoo” – Wieczór Marzeń. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich naszych Podoopiecznych wraz z Rodzinami, Pracowników i Wolontariuszy.Wieczór rozpoczniemy od spaceru po ogrodzie, połączonego z udziałem w pokazie karmienia niektórych zwierząt (słoni, uchatek patagońskich, pingwinów, tygrysa). W Mini - Zoo dzieci będą miały okazję samodzielnie nakarmić przebywające tam zwierzęta. W czasie wizyty w ogrodzie planujemy drobny poczęstunek (lody, napoje, drożdżówki). Około godziny 18.30-19.00 rozpocznie się zwyczajowe ognisko w Lesie Wolskim, na polanie inż. Wobra, gdzie będzie można poczęstować się kiełbaską i wziąć udział w zabawach.

Krótka historia wydarzenia

W 1996 ZOO w Rotterdamie podjęło inicjatywę zorganizowania wieczoru dla pacjentów Szpitala Sophia .W wydarzeniu tym uczestniczyło 175 dzieci dotkniętych chorobą nowotworową .Od 2000 roku sukcesywnie dołączały kolejne holenderskie Ogrody Zoologiczne. W 2002 roku po raz pierwszy dołączyły ZOO spoza granic Holandii – Belgia oraz Dania, następnie w 2003 Francja, w 2004 Anglia, dalej kolejno Grecja, Czechy, USA, Kanada, Kolumbia, Nowa Zelandia, w 2006 Australia, Hiszpania, Niemcy oraz Izrael. W 2007 Szwajcaria, Bangladesz, Japonia, Polska ZOO we Wrocławiu ), Bułgaria. W 2008 Polskie ZOO w Zamościu i wiee innych.Do 2014 Dreamnight odwiedziło 92.000 rodzin, 410.000 osób.

Celem wydarzenia jest darmowe udostępnienie zwiedzania Ogrodów Zoologicznych chorym dzieciom i niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Sugerowana data wydarzenia to pierwszy piątek czerwca. Jest to również okazja do zaangażowania się firm różnych branż w charytatywną pomoc przy organizacji wydarzenia.

Nasza strona

Wsparcie po stracie dziecka